Sobota 9. 1. – první pořádná lyžovačka

Tak to bychom měli. Páteční sněžení nám vytrhlo trn z paty. Nelze sice mluvit o nějakých skvělých podmínkách – hlavně v lese, ale na druhou stranu klimatická změna za humny, takže to klasifikuju  za lepší dobrá. Zatím taháme jen samodomo stopovačku. Pokud nám příroda v úterý nadělí, tak to bude poctivá chvalitebná a nasadíme profi stopovačku Kutzer.

V neděli se neupravuje, stopař v tom dneska seděl 5 hodin a tak má zítra padla. Stopa bude dobrá jako dnes.

Jsem rád, že parkování nezkolabovalo, projevuje se efekt skřivan-sova. Dopo skřivani a odpo sovy. Samozřejmě na Lobzech se stálo i na silnici. Takhle dobrý, ale za sněžení může být problém s pluhem a policií.

Jediná negativní zkušenost – už tradičně pěšáci. První moje celé kolo ani stopa. Druhé kolo vypadalo jako kdybych  jel v patách Napoleonovy  Grande Armée. Spíš na cestě do Moskvy, protože zpátky už jich tolik nešlo. Na pískovce z Lobzů jsem u papežovky potkal dvojici, prý netušili, že běžkařská stopa je také uprostřed. Dobrý, byli slušný, uklidili se do lesa. Škoda jen, že jim to nevysvětlil někdo jiný dřív, než prošli 1,5 km stopy.

Nejsem bigotní běžkař, který nesnáší pěší a psy. Slibuju článek na téma proč ne pěší a psy ve stopě na Lobzech, teď na to už nemám chuť. Jdu si pustit Ulici, bych se uklidnil.

Nakonec několik fotek z dnešní superpárty. Jen to sluníčko chybělo.

Tady je připravený ministadion u pyramidy pro Hadravovi  mladý pušky – skoro jako v Oberhofu

 

Nová spojka z hraniční louky na rovenskou pískovku

 

Hrubá chlapská síla ….

 

…. a elegance modelek.

 

Skol, Petr

 

 

2 odpovědi na “Sobota 9. 1. – první pořádná lyžovačka”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *