1.12. Pozvánka na víkend

Dnes se očekává, že nám opět připadne několik cm nového sněhu. A protože během víkendu bude panovat celodenní mráz, můžeme se těšit na kvalitní stopu.

Upravovat se bude v sobotu ráno a budeme tradičně vyjíždět z Kamenice na Lobzy a pak na Rovnou. Okolo 9 hod by mohla být hotova první stopa. Kromě hlavních tras se bude upravovat také Pasecký vrch.

Stav stop je velmi dobrý. Problémy přetrvávají v úseku rovenská pláň – Kamenice, kde jsou některé lesní úseky v horším stavu a pro krávy se musí objíždět velká kamenická pastvina.  Doporučuji velký okruh projíždět ve směru Lobzy – Rovná – Kamenice, protože ve stoupání není problém horší úseky projet bez újmy.

O víkendu přijede mnoho lyžařů a proto uvádím několik slov k parkování.  V sobotu ráno nelze vyloučit sněhánky a zřejmě vyjede zimní údržba. Na Lobzech se v minulých letech několikrát přihodilo, že pluh nemohl projet a situaci řešila policie. Proto připomínám, že podle ust. §25 odst. 3 zákona č. 361/2000 Sb.  musí při stání zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy, tj. 6 m dohromady.  Na silnici nedoporučuji parkovat. Na Kamenici je horní část točny vyhrazena pro otáčení zimní údržby. Parkovacích míst není moc, proto prosím  parkujte ohleduplně.

Poznámka nakonec – po mnoho letech nesnází s předchozími nájemci myslivecké honitby, kteří nám bezohledně ničili stopy, máme nyní s aktuálními nájemci korektní vztahy a oni respektují naše stopy. To se může změnit. Vztah je založený na tom, že upravujeme jen dohodnuté trasy a zbytek lesa necháváme zvěři, aby v něm našla klid. Ať si každý, kdo jezdí na běžkách mimo upravené trasy uvědomí, že tím škodí nejen zvěři, ale v konečném důsledku všem ostatním běžkařům. V okamžiku, kdy první „pionýr“ prošlápne stopu, v tu chvíli se z toho stává masovka.

 

Skol, Petr

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *