18.1. aktuality

Dnes se projíždí okruhy. Přestože sníh leží a je souvislá pokrývka, je sněhu stále málo.

Proto dnešní výjezd je opět jen se starou dobrou skejtovačkou a je třeba to brát stále jako přípravu podkladu před sněžením, které má přijít v příštích dnech.

Skol Petr

 

 

14.1. – aktuality

Mašina je v pořádku, ale stále není dost sněhu.

Dnes jsem projeli anglii, lobezskou pláň, papežovku, hraniční a skončili jsme na rovenské pláni. Nešlo ani tak o úpravu stopy, ale spíš o úpravu podkladu před sněžením, až snad někdy dorazí. Na starých lyžích se to dá.

Skol, Petr

7.1. – aktuality

Máme na mašině poruchu. Naštěstí nejde o nic vážného a vše by mělo být v pořádku koncem příštího týdne.  Budu informovat.

Sněhu je opravdu málo okolo 5 cm  a zatím to nejde ani šlapat.  V neděli by mělo padat, tak potom by to snad mohlo jít minimálně po pastvinách.

Skol, Petr

Sobota 11.12. – první výjezd

Sněhu je málo a tak jen pro otrlé běžkaře se staršími lyžemi vyjedeme v sobotu ráno k první úpravě.

Nebude se upravovat celá síť stop. Pojedeme jenom z Kamenice na Lobzy, tj. Anglii,  lobezskou pláň a papežovu louku. Upravovat se bude pouze starou skejtovačkou s klasikovou.

Skol, Petr

20.11.2021 – Brigáda – zhodnocení

Pro práci ideální podzimní počasí a ukončené zahradní práce přilákaly včera na Kamenici zřejmě rekordních 22 dobrovolníků. To nám umožnilo, rozdělit se do tří skupin.

Dvě menší skupiny upravovaly prostor křížení stopy s potokem pod Štírovníkem ….

……. a místo napojení pískové cesty na rovenskou pláň.

Třetí, hlavní skupina pracovala na hraniční louce, kde se výrazně projevilo srážkově bohatší léto a vytvořily se zde další silně podmáčená místa. Nejhorší místo se odvodnilo a se zbytkem nám musí poct mráz.

Když jsme dokončily hlavní plánované práce,  sešli jsme se opět všichni na hraniční a tady se prováděly drobné úpravy nerovností.

 

A nakonec zasloužené občerstvení u Vency Sladkého v podobě zelňačky a pivka.

 

 

Děkujeme všem zúčastněným,

Petr Ontko a Václav Skladký

 

 

Pozvánka – brigáda 2021

Tradičně jsme připravili několik drobných vylepšení na trasách a abychom to dotáhli, je třeba vzít do ruky nářadí. Proto se obracíme na ty z  vás, kteří mají chuť a čas 20.11., s žádostí aby se k nám přidali a pomohli nám s úpravou.

Kdy: 20.11. 2021; 9:00 ÷ cca 13:00

Kde: Kamenice – točna

Co: práce lehčí s hráběmi pro holky aj těžší s lopatou a krumpáčem pro kluky

Co sebou: pracovní obuv a oblečení, kdo má tak hrábě nebo lopatu, kdo nemá nic tomu půjčíme (nutné hlásit předem)

Prosíme o potvrzení účasti telefonicky nebo emailem kvůli občerstvení a nářadí.

O případných změnách budeme informovat zde na webu.

Petr Ontko – 608 500 077 a Václav Sladký – 777 978 561

 

Letní panika na Kamenici

Včera zavládla mezi kamenickými starousedlíky lehká panika, že mají málo dřeva na zimu.  To když jsme s Vencou začali podzimní práce na přípravě stop.   Asi vycházeli z pocitu, že když začínáme tak brzo, bude tuhá zima.

Skol, Petr

P.S. posekali jsme výjezd od garáže na Anglii.

Sobota 20.2. – poslední lyžovačka

Když se v pátek 19.2. objevily dotazy od Vás na stav stop a plány na víkend tak, se mi to moc nezdálo. Ale nakonec mi to nedalo,  a v podvečer jsem se šel projít okolo Kamenice, abych zjistil , zda-li pak by to v sobotu na běžkách přece jen nešlo.

Pastviny se vesměs zelenaly. I když jsem nedošel až na Lobzy bylo mi jasné, že okolo lesa na lobezský pláni přes papežovku až na hraniční to půjde.

Věděl jsem, že musím vyrazit brzo, dokud bude sníh držet nočním chladem. Z domu jsem odešel po půl osmý a za pár minut jsem byl ve stopě. Zpětně mě mrzelo, že jsem nevyrazil před sedmou. To bych stihl východ slunce nad Lobzama. Vzal jsem bruslení a nelitoval jsem. Zabruslil jsem si volně po přemrzlých pastvinách a rozhodně to stálo za to. Když jsem před desátou končil, protože mi to pod nohama  mizelo, tak mi něco říkalo, že to bude pro tuto sezónu  u nás na Kamenici konečná.

Sklo, Petr

příště to bude po vodácku – ahoj

 

A nakonec několik multimédií ze soboty, aby nechyběla motivace pro příští sezónu.

jen z ruky bez GoPro

stadiónek u pyramidy

lobezská pláň okolo lesa

od lesa jsem dojel skoro k silnici, v pozadí Pasečák

hraniční

 

 

Pátek 19.2. – aktuální informace

Protože přišly dotazy na stav stop, dnes odpoledne jsem to prošel okolo Kamenice a situace vypadá takto.

Pastviny se vesměs zelenají a stopy na exponovaných místech zmizely. Zbyly úseky okolo lesa. Až na Lobzy jsem nedošel, ale lobezská pláň podél lesa k pyramidě a dál na papežovu louku a hraniční louku až na rovenskou pláň  jsou určitě sjízdný. V lese stopy zůstaly také. Samozřejmě že kvalita není dobrá.

Pokud byste zítra vyrazili z Lobzů, tak budete zřejmě muset jít část pěšky možná až k lesu. Z Kamenice na lobezskou pláň to asi půjde celý na běžkách, ale některé úseky budou dost ledový. Takže žádná hitparáda. Ráno a dopoledne očekávám teplotu od nuly do 5 °C. V lese to může být ledový tudíž nebezpečný. Takže pozor. Odpoledne bude asi 6 – 8 °C a bude slunečno.

 

Skol, Petr