Letní panika na Kamenici

Včera zavládla mezi kamenickými starousedlíky lehká panika, že mají málo dřeva na zimu.  To když jsme s Vencou začali podzimní práce na přípravě stop.   Asi vycházeli z pocitu, že když začínáme tak brzo, bude tuhá zima.

Skol, Petr

P.S. posekali jsme výjezd od garáže na Anglii.

Sobota 20.2. – poslední lyžovačka

Když se v pátek 19.2. objevily dotazy od Vás na stav stop a plány na víkend tak, se mi to moc nezdálo. Ale nakonec mi to nedalo,  a v podvečer jsem se šel projít okolo Kamenice, abych zjistil , zda-li pak by to v sobotu na běžkách přece jen nešlo.

Pastviny se vesměs zelenaly. I když jsem nedošel až na Lobzy bylo mi jasné, že okolo lesa na lobezský pláni přes papežovku až na hraniční to půjde.

Věděl jsem, že musím vyrazit brzo, dokud bude sníh držet nočním chladem. Z domu jsem odešel po půl osmý a za pár minut jsem byl ve stopě. Zpětně mě mrzelo, že jsem nevyrazil před sedmou. To bych stihl východ slunce nad Lobzama. Vzal jsem bruslení a nelitoval jsem. Zabruslil jsem si volně po přemrzlých pastvinách a rozhodně to stálo za to. Když jsem před desátou končil, protože mi to pod nohama  mizelo, tak mi něco říkalo, že to bude pro tuto sezónu  u nás na Kamenici konečná.

Sklo, Petr

příště to bude po vodácku – ahoj

 

A nakonec několik multimédií ze soboty, aby nechyběla motivace pro příští sezónu.

jen z ruky bez GoPro

stadiónek u pyramidy

lobezská pláň okolo lesa

od lesa jsem dojel skoro k silnici, v pozadí Pasečák

hraniční

 

 

Pátek 19.2. – aktuální informace

Protože přišly dotazy na stav stop, dnes odpoledne jsem to prošel okolo Kamenice a situace vypadá takto.

Pastviny se vesměs zelenají a stopy na exponovaných místech zmizely. Zbyly úseky okolo lesa. Až na Lobzy jsem nedošel, ale lobezská pláň podél lesa k pyramidě a dál na papežovu louku a hraniční louku až na rovenskou pláň  jsou určitě sjízdný. V lese stopy zůstaly také. Samozřejmě že kvalita není dobrá.

Pokud byste zítra vyrazili z Lobzů, tak budete zřejmě muset jít část pěšky možná až k lesu. Z Kamenice na lobezskou pláň to asi půjde celý na běžkách, ale některé úseky budou dost ledový. Takže žádná hitparáda. Ráno a dopoledne očekávám teplotu od nuly do 5 °C. V lese to může být ledový tudíž nebezpečný. Takže pozor. Odpoledne bude asi 6 – 8 °C a bude slunečno.

 

Skol, Petr

 

Úterý 16.2. – aktuální informace

Teplota: -0,5°C, ale určitě půjde nad nulu, nový sníh asi 5 cm

Vzhledem k prognóze počasí pro další dny a hlavně víkend nebudeme dnes upravovat, neboť by to byly vyhozené peníze. Dnes to zřejmě na klasice ještě bude ucházející, ale dál se to bude rapidně zhoršovat.

Snad se ještě letos sklouzneme.

Skol, Petr

Sobota 13.2.

Ideální zimní počasí může za to, že stopy jsou stále ve velmi dobrém stavu, minimálně pokud jde o podmínky pro bruslení. Klasici to mají těžší, protože stopa je uježděná a bude stále složitější namazat.

Několik fotek ze včerejšího dne. Doporučuji všem okruh okolo Paseckého vrchu, který se upravuje pouze sporadicky a kde jsou v těchto dnech úžasné rozhledy.

Stoupání pod Paseckým vrchem

Okruh okolo Pas.vrchu

Okruh okolo Pas.vrchu

Výhled na Medard

Papežova louka

Pondělí 8.2. – obnovení sezóny

teplota – 8°C

sníh – 10 cm nového prašanu

Vence dnes ve 2 hod vyjíždí. V lese zůstal základ stopy, takže to bude zřejmě lepší než na pastvinách, kde sníh téměř všude slezl. Zase tráva nekouše, takže hurá do stopy.

Skol, Petr

Neděle 31.1. – aktuální info

Teplota -5°C, bez nového sněhu

Všechny stopy mimo Paseckýho vrchu jsme projeli včera v podvečer. Sněhu je stále relativně dost. Vzhledem k oblevě jsme museli použít starou stopovačku, takže stopa především pro klasiky je mělká nepříliš kvalitní. To se týká hlavně lesních úseků.

Upozornění: v úžlabích a úvozech to po oblevě vypadalo spíš na kajak než na běžky, takže dnes opravdu POZOR!  Bude to zde ledový. Hlavně úsek v úvozu pod Štírovníkem.

Skol, Petr