Úterý 22.1. – zprávy ze stop

Stopy jsou přemrzlé a protože nejsme vybavený frézou, nyní není v našich silách stopy upravit. Trochu sněhu snad bude zítra a pak až v neděli. Podle situace se rozhodneme, zda se stopy budou upravovat ve čtvrtek nebo ne. Budeme zde informovat.

Včera stopař opravoval škody po kravách na výjezdu z hraniční louky na rovenskou pláň a po myslivcích na giantu. To jsou  škody, se kterými nic nezmůžeme. Ovšem je smutný, že škody vznikají také neukázněností některých běžkařů. Konkrétně, na rovenské pláni si nějací klasici vyšlapali stopu přímo v prostoru uprostřed mezi stopami, který je určený pro bruslení. Stopař se to snažil opravit, ale bez sněžení to je složité. Prosíme Vás, abyste se všichni navzájem respektovali. A to se týká pochopitelně i skejtařů. Když vidím, že se stopa zužuje, tak si dám pozor, abych klasickou stopu poškodil co nejméně!!!

Víkend 19. – 20.1

Stopař včera večer ještě za mokra stihl upravit všechny okruhy mimo Irska a dnes to lehce přemrzlo a přesněžilo asi 3 cm prašanu. Protože nového sněhu je málo a ve výhledu není sněžení , nepředpokládá se o víkendu úprava stop. V lesním úseku mezi Kamenicí a lobezskou plání sjezdy s maximální opatrností, protože myslivci zde vyjeli koleje, které přemrzly. Krávy opět zničily stopy na výjezdu z hraniční louky na rovenskou pláň.

 

Úterý 15.1. – zprávy ze stop

Z neděle na pondělí nás obleva obrala o hodně sněhu, ale sníh se udržel a včera se to přefouklo čerstvým prašanem. Takže dnes odpoledne STOPAŘ vyjíždí. Od 14:30 bude možné nastupovat do stopy na Kamenici  a od 15 hod na Lobzech. Skejtaři trochu později. Pasecký vrch a Irsko se nebudou dělat. Jinak vše pro klasiku i skejt. Aktuální teplota -1,5 °C.

Sobota – rychlá zpráva ze stop a plán na neděli

Stopy se upravují a pozor v lese mezi Rovenskou plání a Kamenicí probíhá myslivecká naháňka. Prostor není označený, tak se mu do odpoledne raději vyhněte.

Protože celý den hodně foukalo, bude stopař upravovat stopy také v neděli. Vyjíždí ráno z Kamenice na Lobzy a pak dál podle situace.

 

 

Výhled na víkend 12-13.1.

Stopař vyjede v sobotu ráno a okolo 10 hod budou stopy hotové. Vše bude pro klasiku a skate. Pasecký vrch jen pro klasiku. Prvně se bude upravovat také Kamenická pláň, kde jsou celoročně ve výběhu krávy. Prosíme Vás nekrmte je. Teplota o víkendu bude okolo 0°C a má foukat.

K silnici k nájezdu na okruh okolo Paseckého vrchu raději najíždějte zleva, protože zprava okolo silnice je to příkrý a dost nebezpečný klesání.

Krávy zničily stopy na Hraniční louce a Rovenské pláni. Dnes bude trochu sněžit, tak se to budeme snažit opravit.

Úprava stop – doplnění informace

Upraveny byly dnes všechny okruhy vyjma Irska. Okruh okolo Paseckého vrchu je jen pro klasiku. Lesní úseky jsou s opatrností sjízdné. Protože dost fouká, lze čekat, že stopy budou zítra zaváté. Další výjezd stopaře je plánovaný až na sobotu ráno.

Úprava stop

Přes noc nasněžilo asi 10 cm sněhu a celý den má dál padat. Stopař dnes vyjede a po 15 hodině budou  vznikat stopy jak pro klasiku tak bruslení od Kamenice přes Lobzy na Rovnou a zpět na Kamenici. Bude se upravovat základní okruh celý a zkušebně nový okruh okolo Paseckého vrchu. Zde pozor! Z důvodu bezpečnosti se doporučuje Pasečák objíždět ve směru hodinových ručiček.  Jde o první úpravu po oblevě a tak nevíme, jak to vypadá v lesních úsecích.

Víkend bez strojní úpravy

Protože napadlo jen několik cm sněhu, odpoledne přijde obleva a myslivci mají dnes hon, nebudeme upravovat stopu.  Podle okolností možná zítra v neděli. Nebudu mít přístup k internetu a tak aktuální info od stopaře zítra najdete pouze na webu karlovarského kraje:

http://gis.kr-karlovarsky.cz/klm/

 

 

Myslivecký hon – upozornění

V sobotu 5.1. mají myslivci hon. Přestože sněhu je opravdu málo, můžou se najít tací, kteří hodlají z kameňaček udělat šutračky.   Těm doporučujeme dopoledne  vyhnout se lesním úseků mezi Kamenicí, Rovnou a Lobzami.

Ačkoli dnes přijde nějaký sníh, stopy se zřejmě upravovat nebudou, ledaže by v noci napadlo dost sněhu. O úpravě budeme informovat.

Sněžení

Přestože napadlo několik centimetrů sněhu, na úpravu to zatím není. Kvůli silnému větru je na pláních sněhu poskrovnu. Nicméně předpověď slibuje další sněžení, tak snad se dočkáme. Budeme informovat podle aktuální situace.