Proběhla brigáda na Hraniční louce

V sobotu 12. 10. 2019 se nás celkem 12 sešlo, abychom opravili propust na hraniční louce. Bylo štěstí, že počasí se vydařilo, protože od samého začátku nás při práci provázely jen bahno a voda.

A tak propust vypadala na začátku:

… po hodině usilovné a špinavé práce se nám podařilo trubku vykopat a vytáhnout:

… a další hodinu trvalo, než jsme výkop upravili, odvodnili a trubku opět osadili:

… pak dokončit odvodnění, opevnění a zavézt zeminou,

… aby propust po 3,5 hodinách práce vypadla takto:

Děkujeme všem 12 dobrovolníkům.

Na snímku chybí Milan Panzer, který fotil, a Jirka Toms, který už byl někde jinde.

Petr Ontko a Václav Sladký

Pozvánka na brigádu na Hraniční louce

Pokud by měl někdo zájem pomoct nám opravit propust na hraniční louce, potom se může zúčastnit v sobotu 12.10. brigády od 9 do 13 hod. Sraz bude na točně na Kamenici v 9 hod. Po brigádě polívka a pivko.

Pozor práce to bude spíš pro chlapy. Holinky, náhradní ponožky a obuv sebou. Neohlášení zájemci, prosím zavolejte předem kvůli nářadí na mobil 608500077.

Díky, Petr

29. 9. – konec letního času

S koncem letního času nám skončila zahálka a začaly podzimní přípravy, které nakonec plynule přejdou do zimy a krumpáče s lopatami vyměníme za hole s běžkami.

V neděli 29.9. jsem dělali na hraniční louce a zjistili jsme, že během léta nám krávy zcela rozšlapaly přejezd přes močál u výjezdu z hraniční na rovenskou louku.

Tady to bude těžká robota pro minimálně 6 chlapů na celý dopoledne: Brigáda se bude zřejmě konat v sobotu 12.10. od 9 hod. Pokud by se našel někdo, kdo by rád přiložil ruku k dílu, podrobnosti k organizaci najde zde na webu v novinkách.

 

 

Zajímavost z Lobzů

V souvislosti s modernizací rozvodny na Vítkově dočasně zmizely stožáry vysokého napětí z lobezské pláně. Škoda, že to je jen na čas.

Pohled z Paseckého vrchu na lobezskou pláň

 

Letní louky

Pohled na běžkařské lokality v létě:

Titulní foto: kaple v Kamenici

Ukončení sezóny

Dnes jsme přezuli mašinu na kola a tím je sezóna definitivně ukončena. Nyní nás čeká jen úklid tras, obnova ohradníků a pak 9 měsíců čekání na sníh.

Kamenický Lauf 2019 – ohlédnutí

Necelých dvacet startujících si v sobotu 9.2. našlo cestu na 5. ročník Kamenického Laufu. Všichni účastníci se ve zdraví dostali do cíle a nikomu nic nescházelo. Akce byla důstojně ukončena společenským posezením s občerstvením u Venci v garáži.

Za podporu děkujeme městu Březová  a sokolovskému pivovaru Permon.

Vysledky – Kamenický lauf 2019

Vybrané fotky od Kluků z Kluče, více fotek v hlavní galerii.

A ještě odkaz na video od Kluků z Kluče: