8.2. – aktuality

-8°C a sněhu do 15 cm

Přestože se upravovalo už v sobotu 4.2.,  stopa je stále ve slušném stavu, pominuli chodce a cyklisty, kteří stopy soustavně ničí.  Jde jak klasika tak bruslení.

Upravené jsou jsou Lobzy, papežovka , hraniční louka a na Kamenici Anglie. Rovenská pastvina není upravena, protože je zrytá divočáky a tolik sněhu není.  Lesní průjezd z Kamenice na Lobzy je špatný, ale s maximální opatrností to jde.

Skol, Petr

 

 

4.2. – aktuality

teplota -2°C, sníh přemrzlý

Po včerejším silném dešti kupodivu nějaký sníh zůstal.  Ráno jsme vyrazili upravit stopy. Dopoledne to bude upravené. Stav stop se liší. Místy dobré a místy horší. Celkově to není na nové lyže ale ani na kameňačky, něco mezi.

Bohužel v lese mezi Kamenicí a Lobzy to je horší, protože zde lesáci tahali dřevo.

Aktuální info od stopaře: rovenská plán se neupravuje je špatná, protože stopa je ještě měkká, prosíme skejtaře, aby dnes nejezdili, zítra má být -12°C a jestli se stopa dnes rozbije v noci zmrzne a už s tím nic neuděláme.

Skol, Petr

 

2.2. – aktuální informace

10 – 15 cm mokrého sněhu, teplota 0,5 °C, slabě sněží

Přestože  v noci nasněžilo,  upravovat se dnes nebude. Zítra má silně pršet a dnes by to bylo zbytečné úsilí a vyhozené peníze. Tak snad v sobotu nebo v neděli.

Skol, Petr

 

31.1. – aktuality

Sníh 10 cm, teplota 0,5°C, silný vítr

Přestože trochu připadlo, upravovat není možné, protože v lese je sněhu stále velmi málo, a kdybychom to projeli, udělali bychom víc škody  než užitku.

Na pastvinách to půjde ve šlapaný stopě.

Skol Petr

 

22.1. Informace k podmínkám

Přestože jinde nasněžilo, u nás bylo sněžení slabé. Nyní je stěží 5 cm sněhu a teplota -2,5 °C.  Upravovat se samozřejmě nebude. Včera byla vyšlapaná jak Anglie na Kamenici tak Papežovka na Lobzech. Je to ale velká bída s trávou a sem tam i hlínou.

Skol, Petr

 

19.1. – aktuální stav

Po měsíci jarního počasí se opět o slovo přihlásila zima.  Napadly jen 3 cm sněhu. Na běžky to ještě není. Možná někde na trávě a na starších lyžích ano. V sobotu je hlášeno další sněžení a podle aktuálního stavu budeme  včas informovat o úpravě.

Skol Petr

16.12. – první úprava

Sněhu je opravdu málo, ale přesto se zítra v sobotu 17.12. bude upravovat Anglie, lobezská pláň, papežovka a hraniční louka.

Půjde spíš o manipulační jízdu než úpravu běžeckých stop. V lese to na lyžích moc nejde a na loukách leda na dvojkách.

Skol Petr

 

 

Aktuality – 14.12.

Dnes odpoledne slabě sněží a zatím je celkem asi 5 cm prašanu bez podkladu. Na strojní úpravu to zatím není. Nicméně nevylučujeme, že na víkend bychom vyjeli.  Budeme informovat.

Nedočkavý běžkaři už si šlapají stopy. Na pláních to jde dobře samozřejmě na starších lyžích.

 

Skol, Petr

 

 

Poslední brigáda 2022 – zhodnocení

Naposledy v roce 2022 jsme se dali dohromady a dvanáct dobrovolníku přišlo v sobotu 3. 12. dokončit úsek běžeckých stop mezi Štírovníkem a rovenskou plání. Měli jsem štěstí, protože v pátek klapl bagr a na sobotu nasněžilo jen tolik, že se dalo ještě pracovat.

Tak jsme včerejší brigádou završili několikaletou snahu upravit a rozšířit běžecké stopy v trojúhelníku Kamenice – Lobzy – Rovná.   Samozřejmě to neznamená, že bychom s úpravami skončili, ale nadále půjde zřejmě již jen o opravy a úpravy základní sítě stop a když rozšíření tak již jen místě a v menším rozsahu. Ale jeden neví, stačí, aby nám jeden jediný majitel znemožnil využívat pozemek a …..

Pro připomenutí  jak šel čas :

2005 ÷ 2012 – spousta brigád, ale šlo jen o lokální úpravy a opravy lesních cest

2013 – první velká úprava, tzv. alternativa za kamenickou točnou

2014 – hraniční louka

2018 – s pořízením nové mašiny a stopovačky jsem se do toho pustili intenzivně – výjezd od garáže na Anglii a lesní výjezd z Irska na Anglii

2019 – úsek od uranovky na malé téčko

2020 – spojka z hraniční louky na rovenskou cestu

2022 – úsek z kamenické pláně přes Štírovník na rovenskou plán

Děkuji všem dobrovolníkům, kteří nám v minulosti pomohli upravit stopy do dnešní podoby.

Skol, Petr

 

Několik fotek ze včerejší brigády

 

Druhá brigáda 2022 – poslední

Ahoj,

Protože minulý týden jsme nedokončili práce pod Štírovníkem a protože zítra budeme mít zase těžkou techniku, prosíme všechny, kteří mohou a mají chuť, aby přišli ještě jednou a v tomto roce naposledy pomoct s úpravou chybějícího úseku.

Omlouváme se, že je to tak narychlo, ale nevěděli jsem do poslední chvíle, zda nám Lesy definitivně uvolní prostor a zda budeme mít techniku.

Kdy: 3.12. 2022; 9:00 ÷ cca 13:00

Kde: Kamenice – točna

Co: děvčata práce lehčí s hráběmi, chlapy lopata a krumpáč

Co sebou: pracovní obuv, oblečení a rukavice, nářadí bude naše.

Prosíme o potvrzení účasti telefonicky nebo emailem kvůli občerstvení.

O případných změnách budeme informovat nejdéle v pátek 2.12. na webu.

Předem děkujeme,

Petr Ontko – 608 500 077 a Václav Sladký – 777 978 561