Město Březová pořídilo na údržbu běžeckých stop užitkovou čtyřkolku Polaris Ranger XP900

Tisková zprávaMěsto Březová ve spolupráci s kamenickými dobrovolníky zajišťuje strojní úpravu běžeckých lyžařských stop v okolí vesniček Kamenice a Lobzy. Na nadcházející sezónu 2018/2019 město zpracovalo projekt pořízení výkonnější mechanizace na bázi čtyřkolky, pro nějž následně získalo finanční příspěvek ve formě dotace, a to od Ministerstva pro místní rozvoj v rámci Národního programu cestovního ruchu v regionech.

Výběrové řízení na dodávku stroje proběhlo v září. Vítězným strojem je čtyřkolové užitkové vozidlo kategorie UTV Polaris Ranger XP900 s doplňkovými zimními pásy, sklápěcí korbou a elektrickým navijákem.

Kameničtí dobrovolníci stroj od města Březová převzali dne 25. října 2018. Užitková čtyřkolka v zimní úpravě bude v kombinaci se stopovačkou Kutzer sloužit k úpravě stop jak pro klasiku, tak pro bruslení. Stroj by měl zajistit rychlejší, pohodlnější a kvalitnější přípravu stop. V letní úpravě bude mašina využívána k úpravě lesních cest a přípravě stop.

Čtyřkolka byla vyzkoušena na první brigádě konané dne 27. října 2019 a do začátku zimy na ní musí být najeto několik set kilometrů, aby mohla být provedena garanční prohlídka.

Spolu s pořízením čtyřkolky byly dále vytvořeny webové stránky www.skibrezova.cz a stránka na Facebooku, jež mají za úkol informovat veřejnost o běžkařských stopách a o dotačním projektu Tažné zařízení pro úpravu běžeckých stop Březová.

Příprava na výjezd na brigádu

Informace o projektu, jenž byl podpořen z dotačního programu Ministerstva pro místní rozvoj

Ilustrační obrázky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *