Sobota 13.2.

Ideální zimní počasí může za to, že stopy jsou stále ve velmi dobrém stavu, minimálně pokud jde o podmínky pro bruslení. Klasici to mají těžší, protože stopa je uježděná a bude stále složitější namazat.

Několik fotek ze včerejšího dne. Doporučuji všem okruh okolo Paseckého vrchu, který se upravuje pouze sporadicky a kde jsou v těchto dnech úžasné rozhledy.

Stoupání pod Paseckým vrchem

Okruh okolo Pas.vrchu

Okruh okolo Pas.vrchu

Výhled na Medard

Papežova louka

Pondělí 8.2. – obnovení sezóny

teplota – 8°C

sníh – 10 cm nového prašanu

Vence dnes ve 2 hod vyjíždí. V lese zůstal základ stopy, takže to bude zřejmě lepší než na pastvinách, kde sníh téměř všude slezl. Zase tráva nekouše, takže hurá do stopy.

Skol, Petr

Neděle 31.1. – aktuální info

Teplota -5°C, bez nového sněhu

Všechny stopy mimo Paseckýho vrchu jsme projeli včera v podvečer. Sněhu je stále relativně dost. Vzhledem k oblevě jsme museli použít starou stopovačku, takže stopa především pro klasiky je mělká nepříliš kvalitní. To se týká hlavně lesních úseků.

Upozornění: v úžlabích a úvozech to po oblevě vypadalo spíš na kajak než na běžky, takže dnes opravdu POZOR!  Bude to zde ledový. Hlavně úsek v úvozu pod Štírovníkem.

Skol, Petr

Pátek 29.1. – aktuální informace

Stav: 3°C, jemný vytrvalý déšť

Výhled na víkend: sněhu je zatím dost, ale jak to bude vypadat v sobotu v poledne, kdy se má ochladit, to netušíme. Každopádně trasy jsou velmi podmáčené a nelze do toho vjet mašinou, dokud to trochu neztuhne. Sledujeme aktuální stav a o úpravě stopy budeme informovat zde.

Přes mé varování parkujícím na silnici na Lobzech se situace nezlepšila a tento týden došlo k tomu, že vůz zimní údržby neprojel a byla přivolána hlídka policie. Proto upozorňuji, že pro příště lze očekávat pokuty pro řidiče parkující na silnici. Využívejte tedy více parkoviště na Kamenici.

 

Díky za pochopení, Petr

Středa 27.1. – Výstraha

Pozor na silnici na Lobzy dnes zůstalo několik aut. Cesta z Březové je jen prohrnutá a posypaná kamínky. Pokud nemáte 4WD tak raději řetězy sebou.

Jinak aktuální info: teplota -1,5°C , sněhu dostatek ,stopy upraveny včera večer vyjma Paseckého vrchu.

Petr